PSA’nın Turbo PureTech Motoruna “Yılın Uluslararası Motoru” Ödülü Verildi

113787

 

Peugeot, Citroen ve DS’i bünyesinde barındıran PSA Grubu’nun geliştirdiği ve yenilenen Peugeot 208 ve 308 modellerinde sunulan üç silindirli Turbo PureTech motor, 17. Uluslararası Motor Ödülleri’nde 1,0 L – 1,4 L silindir hacimli motorlar kategorisinde “Yılın Uluslararası Motoru” seçildi.

PSA Grubu’ndan yapılan açıklamaya göre Turbo PureTech, Engine Technology International Dergisi tarafından Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen 17. Uluslararası Motor Ödülleri’nde 1,0 L – 1,4 L silindir hacimli motorlar kategorisinde “Yılın Uluslararası Motoru” ödülüne layık görüldü.

Yakıt tüketiminde ve CO2 emisyon değerlerinde ortalama yüzde 18’lik bir düşüş sağlayan PureTech motor ailesi, Peugeot 208, 301, 308 ve 2008 modellerinde kullanılıyor.

Ödül töreninde konuşan PSA Grubu Güç Üniteleri ve Şasi Direktörü Christian Chapelle, kilometrede ortalama 110,3 gram CO2 emisyon değeri ile PSA grubunun bu alanda Avrupa’nın lideri olduğunu bildirdi.

3 silindirli Turbo PureTech motorunun aldığı ödülün grubun mühendislik bölümünün benzinli motorlardaki bilgi ve deneyim birikimini mükafatlandırdığını aktaran Chapelle, “Bu ödül, gittikçe daha düşük tüketimleri mümkün kılmak amacıyla PSA’nın Ar-Ge alanında sağladığı teknolojik ilerlemelerin gördüğü genel kabulün güzel bir ifadesini oluşturuyor.” dedi.