PSA Grubu, yoluna yeni bir logo ve yeni kurumsal kimlik ile devam ediyor.

8775-bbe6a8

 

Yoluna yeni bir logo ve yeni kurumsal kimlik ile devam edecek olan PSA Grubu, “Push to Pass” stratejisini açıkladı.

PSA Grubu; yeni kurumsal kimliği ve yeni logosu ile 2016-2021 dönemine ilişkin yeni stratejisini açıkladı. “Push to Pass” olarak adlandırılan yeni stratejik plan, müşteri beklentilerinin gelişimi ile şekillenen ve “Back in the Race” planında baz alınan dinamik verimlilik ve operasyonel mükemmellik ile şirket potansiyelinin tamamını ortaya koymak üzere tasarlandı.  Yeni strateji 2018 yılına kadar 26 binek, 8 hafif ticari olmak üzere toplam 34 yeni ürünü kapsıyor. 2016-2018 dönemi için ortalama %4 operasyonel karlılık ve 2015 yılı ile kıyaslandığında 2018 yılına kadar %10 gelir artışı elde edecek olan grup 2021 yılına kadar %6 operasyonel karlılık ve ilave %15 gelir artışı hedefliyor.

 

Yeni “Push to Pass” stratejisiyle tarihinde tamamen yeni bir sayfa açan grup yeni stratejik hedeflere odaklanıyor. “Push to Pass” aynı zamanda verimlilikte yeni bir döneme imza atan büyük bir otomobil üreticisi olmak ve müşterilerine yaşam boyu nitelikli hizmet sunan dünya çapında bir marka olmak gibi iki ana hedefe odaklanan markanın yeni vizyonunun ilk adımını temsil ediyor.

Şirket, 1991 yılından bu yana kullandığı marka kimliğinden yeni marka kimliğine geçerken aynı zamanda iş modelini de değiştiriyor. Grubun yeni iş modeli dijital inovasyona dayanırken, var olan müşterilerle olan bağı güçlendirmeyi ve yeni müşteriler edinerek daha geniş kitlelere ulaşmayı esas alıyor. Bünyesinde barındırdığı üç markanın gücünü ortaya koyan grubun yeni kurumsal kimliği 200 yıllık sanayi geçmişini ve mirasını geleceğe taşıyor.

Markanın yeni kurumsal kimliğini simgeleyen logosunu, otomotiv odaklı bilgi birikimi ve deneyimini şirket dışı firmalara da aktaran global tasarım stüdyosu Peugeot Design Lab bölümünün kreatif ekibi tasarladı. Yeni logoyu değerlendiren Tasarım Müdürü Jean-Pierre Ploué “Yeni logomuz zarif tasarımıyla şirketimizin geleceğini ve yeni ufuklara olan yolculuğunu sembolize ediyor. Logonun derin lacivert renginde ise zengin mirasımızdan esinlendik” dedi.

Grup 2018 yılına kadar 34 yeni ürün tanıtacak

Ar&Ge harcamaları, üretim maliyetleri ve sabit giderlerinde sağlanan önemli iyileştirmelere dayanan yeni plan, PSA Grubu’nun sürdürülebilir performansında çıtayı yükseltirken 2016-2018 dönemi için ortalama %4 operasyonel karlılık ve 2015 yılı ile kıyaslandığında 2018 yılına kadar %10 gelir artışı elde edecek. Grup 2021 yılına kadar %6 operasyonel karlılık ve ilave %15 gelir artışı hedefliyor.

PSA Grubu’nun güçlü gelişimi ve büyüme stratejisi aşağıdaki 3 ana temele dayanacak :

  • Yüksek kalitede ürün ve hizmetler
  • 26 binek, 8 hafif ticari araç ile zenginleştirilmiş ürün planı
  • 7 adet Plug-in hibrit ve 4 adet elektrikli otomobilin yanı sıra internet bağlantılı ve otonom sürüş özelliğine sahip otomobilleri içeren ileri teknolojiler

Yeni “Push to Pass” stratejisini değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Tavares: “Yeniden yapılanmamıza bağlı olarak, global bir ürün ve teknoloji hamlesi yapacağız. Daha atak yapımız sayesinde tüketicinin araç kullanım alışkanlıklarındaki değişimi erken öngörüyor ve hızlıca adapte oluyoruz. İçinde bulunduğumuz dijital dönüşüm sayesinde, grup olarak müşterileriyle iletişim halinde bir şirket olacağız. “Push to Pass” ile karlı organik büyüme sağlayacağız” dedi.